Planujemy wyspę kuchenną

Wyspa kuchenna to znacznie większa funkcjonalność i wygoda użytkowania, więc warto mieć to wszystko na uwadze w takim momencie. Przede wszystkim jednak trzeba mieć miejsce, by na taką konstrukcję się zdecydować. Jeśli mamy mniejsze kuchnie, to rozwiązaniem pośrednim może być przede wszystkim barek w kuchni. W momencie, gdy jednak mamy sporo miejsca, to warto zdecydować się na wyspę, dzięki której będziemy mogli w swojej kuchni czuć się znacznie bardziej komfortowo. Najważniejszy jest jednak projekt.

Jeśli mamy kuchnię otwartą na salon, to właściwie w każdej chwili można się zdecydować na takie meble kuchenne jak wyspa. Nawet jeśli na początku o takim rozwiązaniu nie pomyśleliśmy, to nic nie stoi na przeszkodzie, by później uzupełnić swoją przestrzeń. Zazwyczaj takie kuchnie na wymiar zamawiamy już z projektem. Podobnie jest z samą wyspą, warto sobie najpierw wszystko zaplanować. Sami nie zawsze jesteśmy w stanie określić, jakie rozwiązania są praktyczne. Zastanawiamy się jedynie nad miejscem na taką wyspę i jej wyglądem. Jeśli jednak zajmie się tym zawodowy projektant, to będzie mógł zaproponować coś oryginalnego, stabilnego i estetycznego. Trzeba wiedzieć, jak ułożyć szafki pod blatem, ile zostawić miejsca, by móc jeszcze wsunąć krzesła i jak ta całość ma się komponować z naszą przestrzenią. Warto więc zdecydować się na takie rozwiązania, jakie będą dla nas najbardziej komfortowe.

Dobrze zaplanowana wyspa kuchenna to połowa sukcesu. Dzisiaj modne jest przede wszystkim przedłużanie blatu. Stanowi on także boki wyspy. Można także stworzyć siedziska już w samej wyspie. Trzeba się także zastanowić nad tym, czy chcemy na wyspie posiadać płytę grzewczą, oświetlenie czy na przykład zlewozmywak. Warto więc wcześniej się nad tym zastanowić, by później odpowiednio zaplanować poszczególne prac wykonawcze. Często jednak decydujemy się na wyspę bez żadnych płyt grzew2czych czy zlewozmywaków. Stanowi ona jedynie blat roboczy i miejsce do spożywania posiłków, więc warto mieć to wszystko na uwadze.

Źródło: http://www.liderbudowlany.pl/artykul/465/drzwi-wewnetrzne-firmy-windoor